Włochy – Toskania

Wycieczka – 7 dni AUTOKAREM

PROGRAM:

1 DZIEŃ  Wyjazd z miejsca zbiórki około godziny 18:00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 DZIEŃ Przyjazd do hotelu w Toskanii. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek przy hotelowym basenie, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do SIENY, której zabytkowe centrum jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta na Piazza del Campo – głównym placu przypominającym kształtem muszlę. Zwiedzanie gotyckiej katedry z charakterystyczną dzwonnicą w biało-czarne pasy. Następnie przejazd do SAN GIMIGNANO, nazywanego średniowiecznym Manhattanem. Spacer i wizyta na Piazza del Duomo – placu otoczonym wysokimi romańskimi wieżami, z których słynie to miasteczko. Przejazd do winnicy na degustację miejscowych specjałów. W ciągu dnia czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do otoczonej renesansowymi murami LUKKI. Zwiedzanie obiektów takich jak: Katedra Di San Martino, Kościół San Michele in Foro oraz pozostałości po dawnym amfiteatrze, który dziś stanowi urokliwy plac otoczony domami. Następnie przejazd do PIZY. Zwiedzanie słynnego Piazza del Duomo, nazywanego Placem Cudów wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tutaj m.in. Krzywa Wieża, katedra, baptysterium i cmentarz. W ciągu dnia czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do PIENZY, renesansowej perełki. Spacer po Corso do Piazza Pio II z katedrą. Miasteczko słynie z produkcji sera pecorino, które z całą pewnością będą mieli Państwo szansę spróbować. Następnie przejazd do MONTEPULCIANO, jednego z najwyżej położonych miast toskańskich. Spacer po Corso z pięknymi pałacami, Piazza Grande z ratuszem oraz katedrą. Przejazd do winnicy na degustację miejscowych specjałów. W ciągu dnia czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do FLORENCJI, stolicy Toskanii. Wizyta na Piazza del Duomo, gdzie znajdują się najsłynniejsze zabytki, m.in.: baptysterium z „rajskimi drzwiami”, Katedra Santa Maria del Fiore z kopułą Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Spacer po zabytkowym centrum przez Piazza della Signoria z Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio – najbardziej charakterystycznego mostu Florencji. W ciągu dnia czas wolny na posiłek we własnym zakresie. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski przez Austrię i Czechy.

7 DZIEŃ Przyjazd do Polski.

UWAGA: Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

CENA WYCIECZKI 1 620 zł/osoba

CENA ZAWIERA

  • transport autokarem klasy LUX (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
  • zakwaterowanie (4 noclegi) w hotelu 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami (pokoje 1 os z dopłatą 350 zł)
  • wyżywienie 4 śniadania i 4 obiadokolacje z lampką wina i wodą
  • opieka pilota
  • wycieczki uwzględnione w programie bez kosztów związanych z ich realizacją
  • ubezpieczenie KL 25 000 EUR (z rozszerzeniem o COVID-19),  NNW 20 000 PLN, bagaż (SIGNAL IDUNA)
  • podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

  • składki na TFG i TFP 20 zł/os.
  • obowiązkowych kosztów związanych z realizacją programu – opłat wjazdowych, opłat parkingowych, biletów wstępu, słuchawek tour guide, przewodników, opłaty klimatycznej, degustacji w winnicach w San Gimignano oraz degustacji w Pienzie, razem około 125 euro/osobę

TERMIN: 26.09. – 02.10.2022

© 2024: | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress