Brenna

Obóz konny (wiek uczestników 10-16 lat)

BRENNA i jej okolice należą do najbardziej urokliwych miejsc Beskidu Śląskiego. Położona na wysokości ok.420 m n.p.m w dolinie Brennicy odznacza się górskim lecz zarazem łagodnym klimatem. Z trzech stron Brenną otaczają grzbiety górskie, pokryte strzelistymi świerkami, pięknymi bukami, jaworami i rozłożystymi jodłami. Z ich stoków wypływają źródła krystalicznie czystej wody, zmieniające się w szemrzące potoki wijące się w śród bujnej zieleni i skał.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie: 10 noclegów – Ośrodek Kolonijno – Wypoczynkowy „Hucuł” położony na zboczu góry w dolinie potoku Jatny. Pokoje 3, 4, 5-osobowe z łazienkami i telewizorami. Wi-Fi dostępne na terenie obiektu. W budynku głównym znajduje się jadalnia, świetlica, kawiarnia, sale do gry w tenisa stołowego i bilard. Do dyspozycji uczestników wiata grillowa, taras i duży teren rekreacyjny wokół obiektu. Znakomite warunki dla turystyki pieszej i konnej. Ośrodek posiada konie pod siodło rasy huculskiej słynące z łagodnego usposobienia i wytrzymałości.

Wyżywienie: 3 x dziennie + deser – w stołówce ośrodka. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.
Możliwość zamówienia diety: wegetariańskiej – 100 PLN, bezglutenowej 150 PLN.
Transport: autokar turystyczny na trasie Katowice – Brenna – Katowice

Kadrę: wykwalifikowani wychowawcy i instruktorzy

Ubezpieczenie: Signal Iduna SA.
Realizację programu.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

1 dzień: Wyjazd z Katowic godz. 15:45. Przyjazd do Brennej ok. godz. 17:30, zakwaterowanie, kolacja.

2 – 10 dzień: Bogaty program jeździecki, codzienne, 60 minutowe jazdy konne, szkolenie od podstaw lub doskonalenie posiadanych już jeździeckich umiejętności. Pod okiem doświadczonych instruktorów- doskonalenie dosiadu i równowagi w siodle, nauka podstawowych figur na ujeżdżalni (pół wolta, wężyk, serpentyna). Pielęgnacja konia, przygotowanie go do jazdy i dobranie sprzętu. Materiały multimedialne dotyczące jeździectwa rozbudzą jeździecką pasję i poszerzą wiedzę uczestników. Pasowanie na jeźdźca, mini zawody jeździeckie i konkurs tatarski. Dla jeźdźców bardziej zaawansowanych, po zezwoleniu instruktora, możliwość wyjazdu w teren.

11 dzień: Po śniadaniu pobranie prowiantu na drogę powrotną. Wyjazd z ośrodka ok. godz. 10:00. Planowany przyjazd do Katowic ok. godz. 11:30.

Możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych.

  • Wycieczka do Chlebowej Chaty (warsztaty z wypiekania chleba) w Brennej i na plac zabaw „Pod Brandysem”. Cena 85 PLN
  • Wycieczka na krytą pływalnię Delfin do Skoczowa – przejazd busem, wodne szaleństwo na basenach ze zjeżdżalnią, gejzerami, biczami wodnymi; przejazd busem/ autokarem – cena 85 PLN
  • Wycieczka do Dream Parku w Ochabach – przejazd busem, wstęp do parku i korzystanie z jego atrakcji – cena 99 PLN
  • Wycieczka Energylandii – przejazd busem, wstęp do największego Paku Rozrywki w Polsce – korzystanie z atrakcji parku (dostępność do stref w zależności od wieku i wzrostu) – 215 PLN

Informacje dodatkowe:

Zajęcia dopasowane do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego uczestników.

Podziału na grupy pod kątem umiejętności jeździeckich dokona instruktor w pierwszych dniach obozu.

Na obóz należy zabrać strój do jazdy konnej: kask jeździecki, buty z płaską, twardą podeszwą, spodnie jeździeckie (bryczesy lub inne długie, dobrze przylegające do nogi, bez grubych szwów), pelerynę/kurtkę przeciwdeszczową.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 18.00, wyjazd nie później niż o godz. 9.00.

CENA NIE ZAWIERA:

obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł

CENA: 2499 zł

TERMINY:

  • 25.06 – 05.07.2022
  • 06.07 – 16.07.2022
  • 17.07 – 27.07.2022
  • 28.07 – 07.08.2022
  • 08.08 – 18.08.2022
  • 19.08 – 29.08.2022
© 2024: | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress