Brenna

Obóz konny (wiek uczestników 10-15 lat) dla początkujących i zaawansowanych

BRENNA i jej okolice należą do najbardziej urokliwych miejsc Beskidu Śląskiego. Położona na wysokości ok.420 m n.p.m w dolinie Brennicy odznacza się górskim lecz zarazem łagodnym klimatem. Z trzech stron Brenną otaczają grzbiety górskie, pokryte strzelistymi świerkami, pięknymi bukami, jaworami i rozłożystymi jodłami. Z ich stoków wypływają źródła krystalicznie czystej wody, zmieniające się w szemrzące potoki wijące się w śród bujnej zieleni i skał.

CENA ZAWIERA:

ZAKWATEROWANIE:

11 noclegów – Ośrodek Wypoczynkowy „HUCUŁ”, położony na zboczu jednej z gór w dolinie Jatny w pokojach 2, 3, 4 osobowych z łazienkami. Ośrodek posiada krytą ujeżdżalnię, co umożliwia prowadzenie zajęć w każdych warunkach pogodowych. W ośrodku znajduje się stołówka, duża świetlica z TV SAT i video oraz kawiarnia, a ponadto sala bilardowa i do tenisa stołowego. Są tu znakomite warunki dla turystyki pieszej i konnej. Ośrodek posiada konie pod siodło rasy huculskiej, śląskiej i arabskiej, prowadzi naukę jazdy konnej, spacery konne w terenie, rajdy konne, rehabilitację wad postawy, przejażdżki bryczkami.

WYŻYWIENIE: 4 posiłki dziennie, domowa kuchnia, suchy prowiant na drogę powrotną,

TRANSPORT: komfortowy autokar lub BUS na trasie Kraków – Katowice – Brenna – Katowice – Kraków

KADRĘ: wykwalifikowani wychowawcy, instruktorzy jazdy konnej

OPIEKĘ MEDYCZNĄ: lekarz na telefon.

UBEZPIECZENIE: NNW SIGNAL IDUNA

REALIZACJA PROGRAMU / w tym 10 godzin jazdy konnej/

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

1 DZIEŃ: zbiórka i wyjazd z Krakowa o godz. 8:00, z Katowic o godz. 9:30, przyjazd do Ośrodka, zakwaterowanie, obiad, zapoznanie się z okolicą.

2 – 11 DZIEŃ: zapoznanie się z końmi w stadninie, zajęcia pielęgnacyjne i opieka nad końmi, psychologia konia, podstawy pielęgnacji, nauka jazdy konnej – 10 godzin (każdy uczestnik pod opieką instruktorów) w tym 1 godzina teoretyczna, dla zaawansowanych: skoki przez cavaletti, ujeżdżanie do skoków, pokonywanie toru przeszkód, korekcja postawy w skoku , gry i zabawy zręcznościowe na koniach, rajdy konne po górach, egzamin jeździecki, dyplom z niespodzianką. Wycieczka do KOZIEJ ZAGRODY: uczestnicy zapoznają się i czynnie biorą udział w wytworzeniu sera i degustacji wykonanego produktu, wycieczka autokarowa do Wisły (skocznia narciarska) oraz wycieczka na tor saneczkowy Czantoria – najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego – zjazd rynną, piesze wycieczki po rezerwacie przyrody – wieże widokowe, sokolarnia, ścieżka rycerska. Ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczki piesze, gry i zabawy z konkursami, dyskoteka, liczne zajęcia sportowo rekreacyjne: gry w piłkę nożną, siatkową i koszykówkę, kąpiele w rzece Brennica i wiele innych atrakcji. Piesza wycieczka na górę Błatnią

12 DZIEŃ: wyjazd z Ośrodka po śniadaniu, powrót do Katowic około godz. 12:00-13:00, do Krakowa ok. godz. 13:00 – 14:00.

UWAGA: Prosimy o wyposażenie dzieci w odzież stosowną do jazdy konnej – kask jeździecki, buty z płaską, twardą podeszwą, spodnie jeździeckie (bryczesy lub inne długie, dobrze przylegające do nogi, bez grubych szwów), pelerynę/kurtkę przeciwdeszczową.

TERMIN I CENA:

18.08. – 29.08.2022 – 1 970 zł

© 2024: | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress